Dnes je úterý 16.7.2019 
  O nás  
Knihy
  Jak nakupovat  
Knihy
  Obchodní podmínky  
Knihy
  Partneři  
Knihy
  Co je nového  
Knihy
  Poštovné  
Knihy
  Kontakt  
Knihy
  << Zpět | Do oblíbených | Úvodní strana  
Knihy
VyhledáváníVYHLEDÁVÁNÍKnihy
 
Naše nabídka
NAŠE NABÍDKAKnihy
KnihyKnihyKnihy
Duchovní literaturaDuchovní literaturaKnihy
EsoterikaEsoterikaKnihy
Záhady, tajemno, spekulaceZáhady, tajemno, spekulaceKnihy
Zdraví a alternativní medicínaZdraví a alternativní medicínaKnihy
Další žánryDalší žánryKnihy
KnihyHudba a dárkyKnihy
CD & DVDCD & DVDKnihy
Drobnosti a dárkyDrobnosti a dárkyKnihy
KnihyEsoterické pomůckyKnihy
Mandaly & amuletyMandaly & amuletyKnihy
Tarot, věštění, kyvadlaTarot, věštění, kyvadlaKnihy
KnihyDrahé kameny a šperkyKnihy
Drahé kamenyDrahé kamenyKnihy
ŠperkyŠperkyKnihy
NewsletterNovinky emailemKnihkupectví
 
ČlánkyPřečtěte si ... Knihy
Knihy
Příručka na každý denPříručka na každý den
Knihy
Prsten AtlantidyPrsten Atlantidy
Knihy
Lunární cyklyLunární cykly
Knihy
Harmonizace čaker pomocí vizualizaceHarmonizace čaker pomocí vizualizace
Knihy
Doba změnDoba změn
Knihy
Litoterapie - léčivé účinky drahých kamenůLitoterapie - léčivé účinky drahých kamenů
Knihy
Braillovo písmoBraillovo písmo
Knihy
Smaragdové desky Thóta AtlanťanaSmaragdové desky Thóta Atlanťana
Knihy
Feng ShuiFeng Shui
Knihy
Cukr-Povodňová vlna v těleCukr-Povodňová vlna v těle
Knihy
Cukerný šokCukerný šok
Knihy
PentagramPentagram
Knihy
O vodě jinakO vodě jinak
Knihy
TarotTarot
Knihy
Amalgám a jeho účinkyAmalgám a jeho účinky
Knihy
Amalgám - Časovaná bombaAmalgám - Časovaná bomba
Knihy
Bytosti světlaBytosti světla
Knihy
Kyvadlové učeníKyvadlové učení
Knihy
Léčivá pampeliškaLéčivá pampeliška
Knihy
Magická síla intuiceMagická síla intuice
Knihy
Paradoxy světa v němž je vše dovolenoParadoxy světa v němž je vše dovoleno
Knihy
Parazit v naší mysliParazit v naší mysli
Knihy
SynchronicitaSynchronicita
Knihy
Tajemství Rosslynské kaple a Svatý grálTajemství Rosslynské kaple a Svatý grál
Knihy
 Lunární cykly 


1. Nov (stáří 0 dní). Celý cyklus měsíčních proměn začíná novem nebo také novoluním, kdy se Měsíc nachází mezi námi a Sluncem. Jeho osvětlená polokoule v té době míří od Země, takže při pohledu z povrchu naší planety je Měsíc neviditelný. Jednak se díváme na jeho temnou neosvětlenou polovinu, jednak se zdržuje na denní obloze příliš blízko zářivého Slunce.

Měsíc je znovurozený a začíná nový cyklus. Můžete se též takto cítit. Vše co započnete nebo naplánujete pod tímto příznivým vlivem Vám prospěje. Je to dobrá doba začít v zahradě nebo koupit nové šaty. Luna při novoluní není na obloze vůbec vidět, protože stojí dva až tři dny před stejným hvězdným pozadím, a tedy i ve stejném znamení zvěrokruhu jako Slunce. Je to doba, která je mimořádně vhodná pro začínání nových projektů nebo k zahájení očistných kúr.

2. Dorůstající srpek (stáří 0 až 7,4 dní). Zásluhou oběhu kolem Země se Měsíc neustále pohybuje od západu k východu, tedy stejným směrem, jakým nás unáší rotace Země. Po novu proto začíná Měsíc „stárnout“. Na obloze se vzdaluje od Slunce a zároveň vidíme stále větší část jeho osvětlené polokoule. Již za pár dní po novu se objevuje večer nad západním obzorem v podobě úzkého srpku.


3. První čtvrt (stáří 7,4 dní). Měsíc má tvar písmene „D “, bude zapadat kolem půlnoci a za večerního soumraku ho najdeme nad jižním obzorem. Období první čtvrti je nejvhodnější pro pozorování Měsíce, neboť v tuto dobu prochází hranice mezi světlem a stínem středem přivrácené strany měsíčního disku.


Příznivá doba k uskutečnění nových plánů, obzvláště v zaměstnání. Finanční plány se úspěšně vyplní v této fázi. Nejvhodnější doba pro novou lásku nebo děťátko. V tomto období vzrůstají přírodní a duševní síly. Náš organismus snadněji přijímá důležité minerální látky a vitaminy. Čím více Měsíc přibývá, tím hůře se mohou hojit poranění a operace.


4. Dorůstající Měsíc (stáří 7,4 až 14,8 dní). Po první čtvrti Měsíc vychází stále později, takže ho za večeního soumraku naleznete v jihovýchodní části oblohy. V tuto dobu se Měsíc stává nepřehlédnutelnou dominantou noční oblohy.                        V tomto týdnu nastávají těžkosti, ale není zapotřebí se strachovat. Stačí udělat malé změny v plánech a nemít přemrštěné požadavky, a vše co jste začali v první čtvrti se pohne kupředu.


5. Úplněk (stáří 14,8 dní). Zhruba čtrnáct dní po novu se dostane do fáze úplňku. Úplňkový Měsíc zpravidla vychází hned po západu Slunce a zalévá okolní krajinu svým svitem. V tuto chvíli je Měsíc v opozici se Sluncem, čili stojí na obloze přímo naproti naší denní hvězdě. Právě období úplňku se těší mnohem větší pozornosti než jiné fáze našeho souseda. Měsíční cyklus se v této chvíli dostává do své druhé poloviny. Měsíc začíná po úplňku „couvat“.

                        Cokoliv, co bylo započato v první čtvrti teď bude rozkvétat. Je to nevhodnější doba sdělit novinky o důležitém rozhodnutí, nebo pro vyznání lásky. Plným Měsícem začíná nejromantičtější období v celém cyklu. Při úplňku mnoho lidí špatně spí. "Náměsíční" ve spánku chodí, aniž si ráno něco pamatují. Zvířata jsou neklidná a psi polovinu noci proštěkají. Léčivé bylinky nasbírané o úplňku jsou mimořádně účinné. Rodí se nejvíce dětí, ale zároveň se zvyšuje počet násilných činů a nehod. Při úplňku můžete cítit úzkost. Vedle toho je úplněk považován za čas vhodný pro odpouštění a navazování nových přátelství.


6. Couvající Měsíc (stáří 14,8 až 22,1 dní). Po úplňku se hranice světla a stínu objeví u pravého okraje měsíčního kotouče, tma zvítězí nad světlem a Měsíc začne „ubývat“. Měsíc v této době vychází stále později a vládne především druhé polovině noci.
7. Poslední čtvrt (stáří 22,1 dní). Měsíc vychází až kolem půlnoci zapadá až po východu Slunce. Jakmile získá podobu půlměsíce ve tvaru písmene C, nastane fáze zvaná poslední čtvrť. Havajané tuto fázi označují jako Ole-ku-kahi. Měsíc bude vycházet až kolem půlnoci a k západnímu obzoru se začne sklánět za denního světla, někdy kolem poledne.

                        Tato fáze vás pozývá k pobavení a k pochlubení s vašimi úspěchy. Teď budete mít podporu vašich bližních a je to nepříznivějši doba sdělit jim něco důležitého, nebo jim představit někoho nového. Operace se daří lépe než kdykoliv jindy. Všechny domácí práce vám půjdou pěkně od ruky. Dokonce i kdo teď jí trochu víc než jindy, tak snadno neztloustne. Z těla se dobře vylučují toxické látky a je možné začít s vhodnou dietou. Mnoho prací na zahradě a v přírodě je nyní zvýhodněno, například setí kořenové zeleniny.


8. Ubývající srpek (stáří 22,1 až 29,5 dní). Zhruba 25 dní po novu zůstane z půlměsíce jen úzký srpek zdobící před svítáním východní obzor. Den po dni bude vycházet stále později a brzy zmizí v záři vycházejícího Slunce. Nastane nov a cyklus pravidelných proměn měsíčních fází je opět na záčátku.


                       Měsíc se zmenšuje a je to čas zpomalení. Je nebezpečí, že vaše energie vyprchá a snad je na čase s něčím skoncovat. Jestliže jste ale budovali na pevných základech, šťastně přestojíte tuto krizi a nový měsíc přinese obnovení.


Měsíc má na nás specifický vliv také podle znamení zvěrokruhu, v němž se nachází. Každé z dvanácti znamení má v moci určité části těla. Ve dnech, kdy Luna prochází tím kterým znamením, bychom proto měli být na příslušné orgány opatrnější. Zátěž a námaha působí dvojnásob škodlivě, ale vše, co pro zdraví té které části těla uděláme, působí opravdu blahodárně. Jestliže Měsíc procházející znamením přibývá, jsou všechna opatření pro dodávání posilujících látek úspěšnější než při fázi ubývající Luny. Jestliže právě ubývá, je ta nejvhodnější doba k vyplavování škodlivin a jedovatých látek. Hippokrates, učitel všech lékařů, věděl o silách Měsíce a jednoznačně poučoval své žáky: "Kdo vykonává medicínské povolání, aniž bere v potaz užitek z pohybu hvězd, je blázen," a "Neoperujte tu část těla, kterou řídí znamení, jímž Měsíc právě prochází."

Pokud Měsíc například prochází ve dvoudenní fázi znamením Berana, není vhodné podstoupit operaci očí. Hlava a všechny orgány s ní spojené totiž spadají právě pod vládu tohoto ohnivého znamení. Více se proto na těch pár dnů doporučují obklady, které od bolesti uleví. Ubývající Měsíc vyplavuje, vypocuje, vysouší, symbolizuje aktivitu.

Přibývající plánuje, přivádí, přibírá, absorbuje, vdechuje, ukládá energii, sbírá síly, představuje odpočinek a relaxaci. To lze s úspěchem využít k redukci tělesné váhy. Pro start je nejlepší den po úplňku. V prvé řadě ale pozorně sledujte své vnitřní potřeby a rytmy. Ty pak porovnávejte s těmi měsíčními. Jezte především zeleninu a zeleninové polévky. Vhodné je i ovoce a hroznový cukr. V posledních letech přišly do módy i některé formy půstu. Při nich bychom nikdy neměli zapomínat na to, že půst znamená především očistnou kúru. Jako prostředek dlouhodobějšího hubnutí však nemá skoro nikdy úspěch! Nevhodné stravovací návyky lze násilím odbourat opravdu jen těžko. Proto držte půst, ale vždy s rozumem!

Pročistěte svou krev: Při ubývajícím Měsíci pijte kopřivový čaj. Čtrnáct dní počkejte a při dalším ubývajícím Měsíci kúru opakujte. Dělejte to do té doby, než se budete cítit lépe. Kúra podporuje činnost ledvin, močového měchýře i zažívacích orgánů. Tělu dodá potřebné minerální látky, vitaminy a zbaví vás nečisté pokožky. Stěží existuje choroba těla, která by nemohla být zmírněna nebo léčena listy, květy nebo kořeny nejrůznějších bylinek. Ostatně většina našeho kuchyňského koření počínaje petrželí a pórkem, přes rozmarýn, šalvěj a libeček jsou rostliny s velkými prevenčními a léčivými účinky při mnoha nemocích. Postavení Měsíce ve znameních zvěrokruhu hraje při sbírání léčivých bylin velkou roli. K běžnému použití jsou pochopitelně vhodné i rostliny zakoupené v bylinných lékárnách. Pokud se ale budete chtít vydat pro vlastní "úrodu", vězte, že při sbírání byliny k posílení určité části těla by Luna měla stát v příslušném znamení. Například bylinky nasbírané ve dnech Lva pomáhají zvlášť dobře proti potížím se srdcem a krevním oběhem. Při sbírání by vždy mělo být suché počasí. Kořeny by se měly vykopávat při úplňku nebo při ubývajícím Měsíci - mají pak větší sílu. Listy bylinek by se měly naopak sbírat při přibývajícím Měsíci. Také květy by se měly sbírat při přibývajícím Měsíci nebo úplňku.

Všechny předchozí rady musí u každého zákonitě oživovat vzpomínky na pohádkové příběhy o čarodějnicích, které úplněk využívaly právě ke sběru vzácných bylin a koření. Je skutečně pravda, že den úplňku je pro všechna koření vynikajícím okamžikem pro sběr. Každý z nás se čas od času nevyhne ne vždy příjemné prohlídce u zubaře. Když už je taková návštěva nevyhnutelná, dbejte alespoň na správný termín objednání. Pokud je to možné, měly by se korunky a můstky nasazovat za ubývajícího Měsíce. Při trhání zubů by se mělo přihlížet na ubývající Měsíc. Nepříznivé je ale znamení Býka.

Také při péči o tělo můžeme s čistým svědomím využít znalostí o měsíčních rytmech. Složení kůže, vlasů a nehtů je vždy příznakem celkového zdravotního stavu. Například oblíbené používání speciálních zábalů a pleťových masek provádíme nejlépe při ubývajícím Měsíci. V těchto dnech se totiž skoro nikdy netvoří jizvy. Luna by v nejlepším případě měla stát ve znamení Kozoroha (ovládá kůži). Mají-li být pleti dodány nějaké látky, je nejvhodnější fáze přibývajícího Měsíce.
Vlasy si stříhejte ve dnech Lva a Panny. Stříhají-li se ve dnech Ryb, často se tvoří lupy. Vlasy stříhané ve fázi znamení Raka nedrží a cuchají se. Chcete-li se zbavit chloupků na těle, pak zvolte čas ubývajícího Měsíce. Nedorostou tak rychle. Pro mnohé ženy ale stejně hrají hlavní roli jejich individuální rytmy. Veškerá péče o vlasy včetně barvení a tvarování je nejvhodnější bezprostředně po menstruaci.

Při péči o nehty opět vsaďte na Kozoroha. Nehty ostříhané v tomto znamení jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se. Samozřejmě nemůžeme o nehty dbát jen dva nebo tři dny v měsíci, ale péče ve dnech Kozoroha se opravdu nemine účinkem. Zarostlé nehty by se nikdy neměly upravovat nebo stříhat při ubývajícím Měsíci. Pak hrozí, že budou stále znovu dorůstat špatně. Zásah raději provádějte při přibývajícím Měsíci a vyvarujte se dne Ryb (ovládají chodidla). Stejně účinné je také ošetřování plísní na nohou a nepříjemných bradavic. Čas od času je prospěšné si dopřát dobře provedenou masáž. Může účinně pomáhat lidem, které trápí potíže s krevním tlakem.

Pro masáže, které slouží uvolnění, zbavují křečí a detoxikují, je vhodný čas ubývajícího Měsíce. Má-li naopak masáž především regenerovat, nejlepších výsledků dosáhnete při Měsíci, který přibývá. Oblastí, kde je možné využít poznatků o postavení Měsíce, je nespočet. Například při veškerých finančních transakcích dejte na přibývající Lunu, nejlépe v Raku. Špatně se nejeví ani úplněk v Kozorohu, kdy budete jednat uvážlivě a bez zbytečného riskování. Investujte při Luně v Býku. Dobré uplatnění v zaměstnání budete mít při Měsíci ve znamení Kozoroha.

Knihy
PřihlášeníPŘIHLÁŠENÍKnihy
  STAV: nepřihlášen
Knihy
 Email:  
 Heslo:  
RegistraceRegistrace
KošíkKOŠÍKKnihy
Celková cena: ..... 0,-
Knihy
Vyprázdnit košík
Víte, žeVÍTE, ŽE ...Knihy

Úhradu objednaného zboží lze provést pouze bezhotovostním převodem, na bankovní účet prodávajícího, viz. Obchodní podmínky. Na dobírku nezasíláme, hotovostní platby nepřijímáme.

KnihkupectvíNEJSLEDOVANĚJŠÍKnihkupectví
Knihkupectví
CD - Mantry I  Cesty ke světlu  - klikněte pro více informací
CD - Mantry I Cesty ke světlu
Cena .... 315,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Růženín L - XL  - klikněte pro více informací
Růženín L - XL
Cena .... 50,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Unakit XL  - klikněte pro více informací
Unakit XL
Cena .... 41,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Adulár - Měsíční kámen L - XL  - klikněte pro více informací
Adulár - Měsíční kámen L - XL
Cena .... 69,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Mandala Sunseal V - Tropický motýl Mandala Sunseal V - Tropický motýl - klikněte pro více informací
Mandala Sunseal V - Tropický motýl
Cena .... 118,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Obchod je postaven na systému Ekonstruktér.cz

***** INFORMAČNÍ POVINNOST ke GDPR - klikněte ZDE *****
Tento web používá soubory cookies. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.* více informací *
Úhradu objednaného zboží lze provést pouze bezhotovostním převodem, na bankovní účet prodávajícího, viz. Obchodní podmínky. Na dobírku nezasíláme, hotovostní platby nepřijímáme.

Knihy