Dnes je úterý 23.7.2019 
  O nás  
Knihy
  Jak nakupovat  
Knihy
  Obchodní podmínky  
Knihy
  Partneři  
Knihy
  Co je nového  
Knihy
  Poštovné  
Knihy
  Kontakt  
Knihy
  << Zpět | Do oblíbených | Úvodní strana  
Knihy
VyhledáváníVYHLEDÁVÁNÍKnihy
 
Naše nabídka
NAŠE NABÍDKAKnihy
KnihyKnihyKnihy
Duchovní literaturaDuchovní literaturaKnihy
EsoterikaEsoterikaKnihy
Záhady, tajemno, spekulaceZáhady, tajemno, spekulaceKnihy
Zdraví a alternativní medicínaZdraví a alternativní medicínaKnihy
Další žánryDalší žánryKnihy
KnihyHudba a dárkyKnihy
CD & DVDCD & DVDKnihy
Drobnosti a dárkyDrobnosti a dárkyKnihy
KnihyEsoterické pomůckyKnihy
Mandaly & amuletyMandaly & amuletyKnihy
Tarot, věštění, kyvadlaTarot, věštění, kyvadlaKnihy
KnihyDrahé kameny a šperkyKnihy
Drahé kamenyDrahé kamenyKnihy
ŠperkyŠperkyKnihy
NewsletterNovinky emailemKnihkupectví
 
ČlánkyPřečtěte si ... Knihy
Knihy
Příručka na každý denPříručka na každý den
Knihy
Prsten AtlantidyPrsten Atlantidy
Knihy
Lunární cyklyLunární cykly
Knihy
Harmonizace čaker pomocí vizualizaceHarmonizace čaker pomocí vizualizace
Knihy
Doba změnDoba změn
Knihy
Litoterapie - léčivé účinky drahých kamenůLitoterapie - léčivé účinky drahých kamenů
Knihy
Braillovo písmoBraillovo písmo
Knihy
Smaragdové desky Thóta AtlanťanaSmaragdové desky Thóta Atlanťana
Knihy
Feng ShuiFeng Shui
Knihy
Cukr-Povodňová vlna v těleCukr-Povodňová vlna v těle
Knihy
Cukerný šokCukerný šok
Knihy
PentagramPentagram
Knihy
O vodě jinakO vodě jinak
Knihy
TarotTarot
Knihy
Amalgám a jeho účinkyAmalgám a jeho účinky
Knihy
Amalgám - Časovaná bombaAmalgám - Časovaná bomba
Knihy
Bytosti světlaBytosti světla
Knihy
Kyvadlové učeníKyvadlové učení
Knihy
Léčivá pampeliškaLéčivá pampeliška
Knihy
Magická síla intuiceMagická síla intuice
Knihy
Paradoxy světa v němž je vše dovolenoParadoxy světa v němž je vše dovoleno
Knihy
Parazit v naší mysliParazit v naší mysli
Knihy
SynchronicitaSynchronicita
Knihy
Tajemství Rosslynské kaple a Svatý grálTajemství Rosslynské kaple a Svatý grál
Knihy
 Cukerný šok 
 

V článku "Cukr - povodňová vlna v těle" jsme popsali, co se děje v těle, které do sebe přijme přírodní cukr, tedy např. cukr z plodů, který obsahuje i jiné živiny (na rozdíl od rafinovaného cukru).

Co se ale stane s civilizovanými lidmi, s tím, kdo nestojí moc o třešně, nýbrž jehož den začíná několika krajíčky měkkého bílého chleba z bílé mouky, neobsahující vitální látky, namazaného tlustě marmeládou, která zpravidla obsahuje až 50 % rafinovaného průmyslového cukru?

Střevní flóra je do šesti týdnů zničena

V žaludku, kde si mnoho lidí pěstuje cukrováním bujný chov hub, se postará čistá izolovaná průmyslová glukóza o rychlé rozmnožení těchto příživnických spoluobyvatel. Pokud to nebyl váš první chleba s marmeládou, bude i ve vašem tenkém střevě panovat podobně trudná nálada jako v žaludku. Správná městská civilizovaná strava zvládne do 6 týdnů relativně úplně zruinovat intaktní střevní flóru. Alkohol, nikotin a medikamenty mohou tento čas ještě extrémně zkrátit. Rozvrácená střevní flóra se lehce pozná podle takových odstrašujících příznaků, jako jsou zápach z úst, nadýmání (a všemožné další zažívací potíže), náhlé nebo chronické vypadávání vlasů, mysteriózní změny na kůži jako svědivé vyrážky, nedefinovatelné červené body nebo něco podobného. Když už to jednou dojde tak daleko, často vám každé malé soustíčko přidá na váze, protože se už nic řádně nezpracovává a nestráví. Skoro všechno se pak jednoduše pouze rychle promění na tuk a někde v těle se dobře uloží.

Vitamín B1, hořčík, stopové prvky... ??? Chybí!

Avšak zpět k tenkému střevu, které se z cukrové moučné břečky nijak zvlášť neraduje. Nejprve se shání po vitamínu B1, jelikož ho v chlebě s marmeládou nikde neobjeví. Jak by také mohlo, když se vitamín B1 nacházel ve vrchní slupce pšenice a v klíčku – oboje nyní chybí. Také v cukrové řepě jej bylo dost, ale také zde byla bohužel oddělena pouze jedna její část – cukr – a zbytek včetně B1 (a všech ostatních vitamínů B) byl zkompostován či zkrmen. Co nyní? V játrech by měl vitamín B1 mimo jiné spolu se stopovým prvkem manganem vytvářet trávicí enzymy pro tenké střevo, které potom všechny došlé uhlohydráty rozštěpí na „topná polínka“, glukózu.

Vzhledem k tomu, že v chlebu s marmeládou nenajdou játra ani stopu po manganu, budou nyní vyhledávat ve všech svých zásobnících obě tyto přísady (vit.B1 a mangan), a v případě nouze budou muset jít do svých železných rezerv. Pokud neobjeví vůbec žádný mangan, stav se stane kritický.

Nejen vitamín B1 potřebuje mangan, ale i slinivka břišní, produkující inzulín, trpí nedostatkem stopových prvků – a pak už prostě žádný inzulín nevyrábí. Bez inzulínu však neustále stoupá hladina cukru v krvi, což je pro tělo brzy nebezpečné. Dochází k nevolnosti, zvracení a ke zvýšenému vylučování moči, dlouhodobě však může docházet až ke ztrátě vědomí a nakonec i k úmrtí následkem selhání krevního oběhu či ledvin. Mangan je obsažen v celistvém zrnu, v ořechách a v tropickém ovoci.

Samozřejmě u snídaně uvedeného typu chybí ještě mnoho jiných minerálních látek. Když už nedostatek jedné jediné látky může mít tak pustošivé účinky, co se teprve může stát, když den za dnem nejíme nic jiného než nedostatečné, průmyslově vyráběné „potraviny“?

Vitamín B3 – lupič štěstí proti naší vůli!

Jelikož u izolovaných uhlohydrátů chybí celý komplex vitamínů B, platí to přirozeně i o vitamínu B3. Vitamín B3 ale nutně potřebujeme ke zpracování uhlohydrátů. V této souvislosti funguje jako zápalná jiskra (zvaná též kofaktor), která aktivuje enzymy, štěpící uhlohydráty. Bez vitamínu B3 nejsou schopny činnosti. Tělo si ale dokáže poradit! Vzpomínáte na zmíněné aminokyseliny, které dokázaly vykouzlit hormon štěstí – serotonin? Vyrobit z něj vitamín B3 je pro náš organismus hračka. Vitamín B3 lze tedy vyrobit. Ale – ouvej – kdo nám vyrobí serotonin? Kdo nám nyní zajistí naše štěstí??

„Tsunami“ několikrát denně!

Izolované uhlohydráty – bílá mouka a průmyslový cukr – nejsou nic jiného než komprimovaná glukóza. Chybí jim jednoduše vše. Též balastní látky, které byly v dostatečném množství obsaženy v třešních, chybí nyní ve chlebě s marmeládou.

Žádné balastní látky, žádné vitamíny a žádné minerální látky znamenají též: žádné brzdové zarážky na „nohách glukózy“. Proto se nyní stane toto: glukóza se nekontrolovatelně nahrne do krve a vyvolá tam řádný cukerný šok. To ale nejsou žádná „dřevěná polínka“ (jako u přirozeného cukru), která se nyní dostanou do krve. Ne, jsou to vznětlivé piliny, které okamžitě vzplanou – a které přicházejí v obrovském, nekontrolovaném množství, což by se v přírodě NIKDY nemohlo přihodit. U těchto pilin není možný žádný trvalý a útulný oheň, který by daroval teplo. Je to jako během sekundy vzplanuvší oheň sršící jiskrami a zrovna tak rychle hasnoucí. Místo zahřívajícího tepla a klidně pracujících orgánů nezůstane nic jiného nežli kopeček popela, zmatené vnitřnosti a totálně položené cukerné hospodářství organismu.

Stalo se toto:

Sotva se glukóza objeví v tenkém střevě, nastává tlačenice: ohromné množství glukózy se tlačí skrze stěnu střeva a vpadne do krevního řečiště. „Tsunami“ vyvolaná glukózou zaplaví v nejvyšším možném měřítku játra a postará se tak o absolutně výjimečný stav v těle. A to jen kvůli jednomu, zdánlivě zcela nevinnému, chlebu s marmeládou!

Játra v nejvyšší nouzi

Játra, sám o sobě tak trpělivý a za každou pozornost vděčný orgán, nyní vypadnou zcela z konceptu, z rovnováhy. Mají nesmírné potíže dát do pořádku to, co přichází. Nadměrné množství cukru je šokuje, cizorodost cukru je zaráží – a diví se, že s proudem krve s cukrem nedorazila žádná potřebná vitální látka nebo nějaký stopový prvek. Pokud takovou „výživu“ přijímáme trvale, zpravidla máme játra zvětšená. Toto opatření ke zvýšení kapacity je pokusem jater o to, aby mohlo být přijato a zpracováno více cukru. Ale sotva si to mohou rozdat s takovým množstvím uhlohydrátů, jaké v dnešní době bývá zvykem konzumovat, a jejich potenciál se viditelně ztrácí. Pro jiné úkoly, jako je eliminace škodlivin a jedovatých látek z krve, již sotva mají sílu. Organismus se stává stále nemocnější, slabší a náchylnější k nemocem.

Po „tsunami“ následuje inzulínový šok

Vaše hladina cukru v krvi nyní rychle (během jedné půlhodinky!!) dosáhne vrcholné hodnoty 150 až 180 mg. Skutková podstata zvýšeného obsahu cukru v krvi je dobře známá jako akutní nebezpečí života, a tak slinivka břišní vylučuje na tento hektický povel jater a v upřímném rozčilení příliš mnoho inzulínu. Inzulínový šok je tu!

Dopravě brání usazeniny bílkovin

Pokud nyní kromě denaturované stravy jako chleba s marmeládou máte zálibu i pro maso, vajíčka a mléčné produkty, potom v průběhu času vzniknou usazeniny bílkovin, které se usazují všude na stěnách vašeho krevního řečiště. Tato zúžení drah působí nepříznivě jako překážky v dopravě. Ani inzulín ani jiné putující látky nemohou projít obvyklou rychlostí a na své místo působení se tudíž dostanou až s náležitým zpožděním. Po celou dobu, dokud se potřebný inzulín probojovává skrze úzké cesty, dostává slinivka břišní nepřetržitě další a další žádosti, aby konečně poslala ten inzulín. Proto se vylučuje inzulín do krevního řečiště tak dlouho, než konečně dorazí první konvoj inzulínu na místo a než začne s nakládáním a transportem molekul glukózy. Jakmile je první konvoj naložen a odtransportován, dotrmácí se další a další plně naložené „náklaďáky inzulínu“. Všechny nabírají cukr a dopravují jej z krve do tělesných buněk a do orgánů.

Hořčík a kalcium – látky pro všechno - proti cukru žádná šance!

Dovnitř do buňky orgánů smí pouze ty látky, které se mohou „prokázat“. Tyto pasy jsou kontrolovány dvěma minerálními látkami: hořčíkem a vápníkem. Teprve když obě tyto látky uznají „pas“ jako platný, smí vstoupit ten, který klepe na dveře buňky, v našem případě náklaďák se svým nákladem plným „pilin“ (inzulín naložený glukózou). Bez hořčíku by také těžko mohl být glykogen („slisované zásobní desky“) později proměněn zpět na glukózu („dřevěná příruční polínka“).

Vápník: bodyguard buněk

Vápník má u „dveří buňky“ ten hlavní úkol, aby odmítl vstup jedovatým a škodlivým látkám. Pokud je průběžná hladina vápníku v organismu optimální, nemají zbytky pesticidů, těžké kovy ze zubních výplní nebo jedy ze životního prostředí ani tu nejmenší šanci se do buňky dostat.

Nekonečný úbytek vápníku díky cukru

Vápník se ale bohužel spotřebuje pro zcela jiné účely, takže na hlídání dveří mu už nezbude čas. Při přeměně glukózy na energii vznikají totiž v buňce kyseliny. Tyto by v normálním případě měly být neutralizovány určitým enzymem, který obsahuje vitamín B1. Ale vitamín B1 je ve špatně živeném těle nedostatkovým zbožím a tak kyseliny vesele cirkulují v těle a činí je „pořádně kyselým“. V tomto případě musí molekuly vápníku spěšně sem, aby na sebe navázaly všechny ty kyseliny, aby bylo možno je odstranit. K tomuto účelu musí být vápníkoví hlídači dveří odveleni. Když jich není dostatek, musí být rozpouštěny celé jednotky vápníku z kostí, zubů a ze stěn cév.

Příjem vápníku může být blokován již díky takovým stavům, jako je pocit plnosti a plynatosti v břiše, takže lidská těla živená průmyslovou výživou vykazují velký nedostatek tohoto minerálu. Organismus musí potom činit sebevražedná rozhodnutí jedno za druhým, aby mohl přežít alespoň tento okamžik. Ale pouze tehdy, pokud se brzy dostane tělu plnohodnotné výživy, zůstane člověk bez těžce doléhajících následků. Jinak jej čeká to, co expert na odkyselení Peter Jentschura nazývá „civilizatózou“, tedy celá paleta tzv. civilizačních nemocí.

Cukrový náboj!

Jaké je pokračování koloběhu průmyslového cukru? Inzulín vyprodukovaný v přebytku mezitím zvládl práci, krev je očištěna od přebytečného cukru, v orgánech a buňkách plane divoký oheň sršící jiskrami. Člověk se v tu chvíli cítí silně nabitý (přeenergetizovaný). To je tzv. „cukrový náboj“. Ale ohně brzy uhasnou a původní vysoká hladina cukru v krvi se rychle řítí dolu, a ta dosáhne jen asi 1,5 hodiny po cukrové špičce rekordní hloubky asi 50 mg.

A poté „cukrové blues“

Pokud jste tedy posnídali kolem deváté hodiny, vysvětluje to „díru o 11. hodině, nazývanou též ‚cukrové blues‘“. Tato nejnižší hodnota se může udržet až 2 hodiny nebo i déle. Cítíte se přitom zcela vyčerpaně a nejraději byste se na chvíli natáhli. Je tomu tak proto, že tak nízký obsah cukru v krvi není pro váš organismus o nic méně alarmující nežli nakrátko dosažený vrchol cukru. Na základě akutního nedostatku energie musíte být nyní „uvedeni do klidu“. Tento nedostatek cukru se nazývá hypoglykémie.

Hypoglykémie je plně na vzestupu

S tímto syndromem v žádném případě nejste sami, naopak jste dokonce plně „v trendu“! Podle odhadu lékařů se jedná o aktuální nemoc národa, jíž trpí permanentně nebo sporadicky každý druhý člověk (po dnech s nadměrnou spotřebou cukru nebo uhlohydrátů, např. o vánocích). Jelikož všechny orgány a především mozek jsou závislé na permanentním zásobování glukózou, vede již relativně lehká hypoglykémie ke škodám na orgánech a na tělesných buňkách, déle trvající vede až ke stupňujícím se poškozením mozkové činnosti.

Akutní symptomy jsou velmi individuální: možné je pocení, tlukot srdce, pocity velkého hladu a stavy úzkosti a strachu. Ale také noční můry poukazují na noční hypoglykémii, např. po „dobrůtce“, kterou si dáme před spaním, aby se nám dobře usínalo. Poruchy vidění a řeči, nejistá chůze, duševní zmatenost a poruchy cítění jako podrážděnost, pesimismus, agresivita nebo nevhodně se objevující bláhovost zakončují tento seznam. V extrémních případech může nastat i ztráta vědomí, upadnutí do hypoglykemického komatu.

Začarovaný kruh

Nežli glukagon ze slinivky břišní stačí z „lisovaných desek“ (glykogenu) v játrech opět vyrobit lehce transportovatelná „dřevěná polínka“ (volně použitelnou glukózu), čímž dá k dispozici novou energii, trvá jak známo ještě nějakou chvíli – vzpomínáte si na zúžení „dopravních cest“? Tak jako předtím u inzulínu, je nyní požadováno příliš mnoho glukagonu, jehož následný nadbytek v krvi si opět bude vyžadovat inzulín.

Pokud by následovala strava bez izolovaných uhlohydrátů a bez cukru, bylo by tělo všeobecně schopné nastolit opět rovnováhu. Pokud si ale nyní – protože se po své snídani z chleba a marmelády na úsvitu dne nemůžete odebrat na několik hodin do závěsné rohože – při návalu hladu nebo únavy vezmete další denaturovaný zákusek, abyste svému tělu dopřáli novou „dávku cukru“, vystřelí vaše hodnota cukru zase do závratných výšin.

U mnoha lidí se hladina cukru v krvi mnohokrát za den tímto způsobem vybudí – a pravidelně následujícímu poklesu energie ve formě příliš nízké hladiny cukru v krvi musí tělo čelit na účet svého glykogenu uskladněného v játrech. Veškeré „lisované desky“ musí být rozsekány na kousky. Také kofein v kávě nebo cigareta vybičují organismus a ten se tím dostává do stavu neúnosného trvalého stresu, což na vás dříve či později zanechá své stopy.

Děti – milovníci sladkostí!

Obzvláště děti jsou postihovány nedostatkem cukru v krvi. Ještě častěji než dospělí žijí pokud možno nejraději ze sladkostí, pokrmů z těstovin, sladkých nákypů, pudinků a podobně. Takové děti jsou buď duchem nepřítomny a stále unavené, nebo jsou nervózní a přehnaně čilé (jinými slovy: hyperaktivní!!). Mnohé děti si stěžují na bolesti hlavy, nedefinovatelné bolesti břicha a mnohé trpí sporadickými závratěmi či případy mdloby. Změna stravy se většinou v krátké době postará o proměnu dítěte ve vyrovnaného jedince bez potíží.

Zpátky k vám: pokud vaše jídelní návyky nenechají vašemu tělu jinou možnost, tělo se brzy rozhodne podle svého založení a svého všeobecného stavu pro jeden z extrémů: buď budete od té doby patřit k lidem chronicky postiženým hypoglykémií, budete se probouzet s hodnotou cukru v krvi často menší než 30 mg, budete rozlámaní a nebudete lační po konverzaci – nebo budete patřit do rodiny hyperglykemiků, přičemž vaše hladina cukru v krvi v prvních hodinách po odpovídajícím jídle vzroste až na 240 mg, aby potom v průběhu příštích dvou hodin opět rychle poklesla na výchozí hodnotu asi 100 mg. Oba tyto stavy se od sebe, viděno zvenku, budou sotva odlišovat.

Tajemství zvýšené náchylnosti k „infekčním nemocem“

V obou případech rapidní pokles hladiny cukru v krvi extrémně oslabuje odolnost dotyčného člověka. V tomto stavu je člověk obzvláště náchylný k chorobám jako je nachlazení, bolesti v krku, chřipka, bronchitida, zápal plic – a dokonce i dětská obrna.

Nejlepší pojistka proti nemocem: Zabraňte hypoglykémii (nedostatku cukru v krvi)!!

Americký lékař dr. Benjamin Sandler vypozoroval, že v případě sklonu k hypoglykémii je třeba zabránit budoucímu klesání hladiny cukru v krvi pod základní hodnotu – pak je člověk imunní vůči všem těmto nemocem a stavům!! (s výjimkou případů, kdy je člověk v horké léčivé fázi po zotavení se z nějakého konfliktu – pozn. překl.).

Jinými slovy: základní obsah cukru v krvi (80 až 100 mg na 100 ml krve) chrání tělo jako nepřekonatelná bariéra proti nemocem. Ale nikoli pouze nízká výška hladiny cukru v krvi má oslabující účinky, rozhodující je především délka tohoto stavu. Čím déle se udrží, o to náchylnější se člověk stává a o to těžší průběhy nemocí, které nás v této fázi „napadnou“ (viz GNM dr. Hamera, stresy z nevyrovnané hladiny cukru v krvi prohlubují naše biologické konflikty a naši disharmonii jako vnitřní příčinu nemocí – pozn. překl.)

Cesta do dětství

To, co způsobuje, že nemocnost dodatečně stoupá, je tělesné přetěžování. Pokud už nejste dítě, vzpomeňte si na doby, kdy jste jím ještě byli: stále na nohou, především v létě. Na kole, na kolečkových bruslích či na fotbale. Jako posilnění na cestu jste měli keksy, limonádu, občas žvýkačku nebo zmrzlinu.

Po divoké jízdě na kole přes drny a kameny dorazíte s přáteli ke koupališti a skočíte do vody, abyste se ochladili (je asi tak 35°C ve stínu). Řádíte a hulákáte dokud nejste K.O. Ve stínu někdo opět vybalí pytlík plný tabulek čokolády, společně se nacpete a pijete k tomu limonádu. I přes okolní vedro vám najednou začne být zima a jen s námahou dorazíte domů. Něco jste si „uhnali“! Bolí vás hlava, v břiše vám burácí a maminka zjistí teplotu. Co se stalo?

Všimni si: sport + cukr + chlad = nebezpečí v dohledu

Vaše velká tělesná aktivita spotřebovala všechny molekuly glukózy v krvi, které byly k dispozici. Žádné další „polínko“ nebylo v dohledu. Obzvláště buňky svalů spotřebovaly velké množství paliva. Všechny „lisované desky“ (zásoby glykogenu) ve vašich játrech musely být rozštípány na polínka (glukózu) a musely být dány k dispozici právě svalům. Zvýšené pocení odplavilo mnoho vašich spoře uložených zásob minerálních látek. Svou žízeň jste utišili sladkými nápoji nebo zmrzlinou. Jeden inzulínový šok za druhým.

Nejen nadměrně namáhavá práce svalů, ale i přehnaný konzum cukru a uhlohydrátů krátce či dlouhodobě způsobuje pokles hladiny cukru v krvi pod základní hodnotu. Obé dohromady plus dodatečné zatížení náhlým ochlazením – studená voda, studené nápoje, studená zmrzlina – nejenom že vedou právě tak k dramatickému poklesu hladiny cukru v krvi, nýbrž také k tomu, že člověk v tomto nebezpečném poklesu obzvláště dlouho setrvává.

To znamená, že rezervy jsou vyčerpány, játra uvolňují jen velmi nerady nejposlednější zásoby pro dobu nouze a horečnatě pátrají po tuku, který by mohl být případně přeměněn na glukózu. Nedostatek minerálů jako vápníku, hořčíku, stopových prvků, stejně jako komplexu vitamínů B způsobí, že v těle toho již málo probíhá bez zádrhelů a že sportovní aktivity, které by měly být chvályhodné, mohou mít ohrožující účinky. Hladina cukru v krvi se poté jen velmi pomalu dostává ze své dlouhé hypoglykemické epizody.

Pozvání jistých bytůstek...

V oslabeném a nechráněném organismu má dostatek času rozšířit se kdejaká nemoc. V předešlé dlouhé fázi hypoglykémie muselo mnoho buněk orgánů velmi, velmi dlouho čekat, než se k nim dostala opět další dávka glukózy. Především pro mozek a nervové buňky byla tato doba nesnesitelně dlouhá! Některé nervové buňky téměř vyhladověly, a ve svém úsilí navázat kontakt s doplňkovým krevním řečištěm, které by případně mohlo mít ještě glukózu, se zvětšily a rozšířily, nabobtnaly. Ale i kdyby to bylo korunováno úspěchem, sama jejich schopnost zužitkovat ulovenou glukózu se zmenšila o 60 %, protože jejich vnější stěna se rozšířila do té míry, že se změnila její přirozená konzistence. Nervy jsou „na dně“, jsou nanejvýš vznětlivé a náchylné k nemocem. Náchylné také k nebezpečným chorobám a symptomům, které postihují centrálu nervového systému (mozek a míchu), jako např. různé stavy ochrnutí.

Neříkáme, že vás nevyhnutelně musí postihnout něco takového, ale říkáme, že jste náchylní k nemocem.

Tímto přejeme všem čtenářům a čtenářkám hodně štěstí při odpírání si cukru (je-li to nutné) – je to ten první a nejdůležitější krok při znovunastolení tělesné pohody a mladistvé energetické úrovně bytí. Nejde o to vzít vám radost, nýbrž o to, abyste v sobě objevili, že tím opravdová radost teprve začíná...

Knihy
PřihlášeníPŘIHLÁŠENÍKnihy
  STAV: nepřihlášen
Knihy
 Email:  
 Heslo:  
RegistraceRegistrace
KošíkKOŠÍKKnihy
Celková cena: ..... 0,-
Knihy
Vyprázdnit košík
Víte, žeVÍTE, ŽE ...Knihy

VÝPRODEJ SKLADU - slevy 80 %
bližší informace na stránce "O nás"

KnihkupectvíNEJSLEDOVANĚJŠÍKnihkupectví
Knihkupectví
CD - Mantry I  Cesty ke světlu  - klikněte pro více informací
CD - Mantry I Cesty ke světlu
Cena .... 315,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Růženín L - XL  - klikněte pro více informací
Růženín L - XL
Cena .... 50,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Unakit XL  - klikněte pro více informací
Unakit XL
Cena .... 41,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Adulár - Měsíční kámen L - XL  - klikněte pro více informací
Adulár - Měsíční kámen L - XL
Cena .... 69,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Mandala Sunseal V - Tropický motýl Mandala Sunseal V - Tropický motýl - klikněte pro více informací
Mandala Sunseal V - Tropický motýl
Cena .... 118,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Obchod je postaven na systému Ekonstruktér.cz

***** INFORMAČNÍ POVINNOST ke GDPR - klikněte ZDE *****
Tento web používá soubory cookies. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.* více informací *
Úhradu objednaného zboží lze provést pouze bezhotovostním převodem, na bankovní účet prodávajícího, viz. Obchodní podmínky. Na dobírku nezasíláme, hotovostní platby nepřijímáme.

Knihy