Dnes je úterý 16.7.2019 
  O nás  
Knihy
  Jak nakupovat  
Knihy
  Obchodní podmínky  
Knihy
  Partneři  
Knihy
  Co je nového  
Knihy
  Poštovné  
Knihy
  Kontakt  
Knihy
  << Zpět | Do oblíbených | Úvodní strana  
Knihy
VyhledáváníVYHLEDÁVÁNÍKnihy
 
Naše nabídka
NAŠE NABÍDKAKnihy
KnihyKnihyKnihy
Duchovní literaturaDuchovní literaturaKnihy
EsoterikaEsoterikaKnihy
Záhady, tajemno, spekulaceZáhady, tajemno, spekulaceKnihy
Zdraví a alternativní medicínaZdraví a alternativní medicínaKnihy
Další žánryDalší žánryKnihy
KnihyHudba a dárkyKnihy
CD & DVDCD & DVDKnihy
Drobnosti a dárkyDrobnosti a dárkyKnihy
KnihyEsoterické pomůckyKnihy
Mandaly & amuletyMandaly & amuletyKnihy
Tarot, věštění, kyvadlaTarot, věštění, kyvadlaKnihy
KnihyDrahé kameny a šperkyKnihy
Drahé kamenyDrahé kamenyKnihy
ŠperkyŠperkyKnihy
NewsletterNovinky emailemKnihkupectví
 
ČlánkyPřečtěte si ... Knihy
Knihy
Příručka na každý denPříručka na každý den
Knihy
Prsten AtlantidyPrsten Atlantidy
Knihy
Lunární cyklyLunární cykly
Knihy
Harmonizace čaker pomocí vizualizaceHarmonizace čaker pomocí vizualizace
Knihy
Doba změnDoba změn
Knihy
Litoterapie - léčivé účinky drahých kamenůLitoterapie - léčivé účinky drahých kamenů
Knihy
Braillovo písmoBraillovo písmo
Knihy
Smaragdové desky Thóta AtlanťanaSmaragdové desky Thóta Atlanťana
Knihy
Feng ShuiFeng Shui
Knihy
Cukr-Povodňová vlna v těleCukr-Povodňová vlna v těle
Knihy
Cukerný šokCukerný šok
Knihy
PentagramPentagram
Knihy
O vodě jinakO vodě jinak
Knihy
TarotTarot
Knihy
Amalgám a jeho účinkyAmalgám a jeho účinky
Knihy
Amalgám - Časovaná bombaAmalgám - Časovaná bomba
Knihy
Bytosti světlaBytosti světla
Knihy
Kyvadlové učeníKyvadlové učení
Knihy
Léčivá pampeliškaLéčivá pampeliška
Knihy
Magická síla intuiceMagická síla intuice
Knihy
Paradoxy světa v němž je vše dovolenoParadoxy světa v němž je vše dovoleno
Knihy
Parazit v naší mysliParazit v naší mysli
Knihy
SynchronicitaSynchronicita
Knihy
Tajemství Rosslynské kaple a Svatý grálTajemství Rosslynské kaple a Svatý grál
Knihy
 Tarot 

Kompletní pojednání o TAROTU

Historický nástin Tarotu

Přistoupit k původu tarotu, znamená vstoupit až hluboko do nitra historie, k prvním věkům světa. Tarot je hieroglyfická a číselná kniha, zhotovená na základě klíčů kabbaly. Vznikl v Indii a byl pravděpodobně první posvátnou knihou napsanou lidskou rukou. Pak přišel do Egypta; proto ho také někteří spisovatelé přičítali Henochovi nebo Hermovi.

Tarot se skládá ze 78 listů neboli lám, z nichž dvacet dva jsou allegorické lámy neboli vyšší tajemství (arkana), dále jsou tu čtyři série, z nichž každá obsahuje 10 hieroglyfů, a konečně šestnáct postav představujících lidské vlastnosti. "Tvar, umístění a seřazení těchto listů, jsou tak slavnostně alegorická, že alegorie dokonale odpovídají starověké občanské, filosofické a náboženské doktrině." napsal M. A. Vaillant ve svém díle Les Romes ou histoire vraie des vrais bohémiens. "Jsou dedukcí hvězdné knihy Henochovy, které, jsou zpodobněny na astrálním kole Athorově, jsou podobny ot-taratu indickému, polárnímu medvědu nebo arcturu severu, jsou vyšší silou (tarie), na níž spočívá železná, pevnost světová a naše hvězdná obloha. A právě tak, jako je polární medvěd vozíkem slunce, vozem Davidovým a Arthurovým, tak tarot je řeckým osudem (tyché), čínským osudem (tiko), egyptskou náhodou (tiki) i náhodou Římanů (tica). Hvězdy, otáčejíc se stále kolem severního pólu, obracejí se k zemi nádherou nebo prostotou, světlem nebo stínem, teplem a zimou; odtud vychází dobro a zlo, láska a záští, jež tvoří lidské štěstí (eutychia) a neštěstí (dystychia)."

Universální klíč k magickým uměním, tzn. klíč ke všem starým náboženským dogmatům, klíč ke kabbale a bibli nalezneme v Šalomounových klavikulích. Tyto klavikule neboli klíčky, o nichž se myslelo, že jsou po staletí ztraceny, můžeme opět nalézt. S jejich pomocí můžeme otevřít všechny hroby starého světa, nechat promluvit mrtvé, vidět v celém lesku pomníky minulosti, pochopiti záhady všech sfing a vniknouti do všech svatyní. Tento klíč směli používat pouze velekněží, kteří svěřovali tajemství jen několika málo zasvěcencům. Byla to hieroglyfická a číselná abeceda vyjadřující charakterem a číslem část všeobecných a absolutních ideí. Potom stupnice deseti čísel, rozmnožených o čtyři symboly a spojených navzájem dvanácti figurami představujícími dvanáct zvířetníkových znamení. Konečně tu byli i čtyři geniové představující čtyři světové strany.

Symbolická čtveřice, znázorněná v memfidských a thebských mystériích čtyřmi tvary sfingy:
člověkem, orlem, lvem a býkem, souvisí se čtyřmi živly, jež vyobrazoval antický svět. Vodu vyobrazoval číší, kterou drží člověk nebo vodnář, vzduch kruhem nebo nimbem, který věnčí hlavu nebeského orla, oheň hořícím dřevem, stromem, jejž horko země a slunce obtěžkává plody, a konečně královským žezlem, jehož znakem je lev. Zem potom byla zobrazena mečem Mithrovým, který každoročně obětuje posvátného býka a polévá jeho krví mízu, jíž se naplňují všechny zemské plody.

Tato čtyři znamení s veškerou svojí analogií jsou výkladem jediného slova, skrytého ve všech svatyních, slova, jež vykřikovaly bakchantky ve svých opojeních, když se o dávných svátcích Iakchových dostávaly do deliria: IO EVOHE!

Co značí tohle tajemné slovo? Bylo to jméno ze čtyř původních hlásek mateřského jazyka:
y IOD - symbol vinné révy a Noemova otcovského žezla;
h HE - symbol obětní číše představující mateřství;
w VAU - symbol spojující obě předchozí znamení a představující veliké a tajemné indické lingam (symbol plodné mužské síly).
Pak se mateřská hláska (h HE) zdvojuje k vyjádření plodnosti přírody a ženy a k formulování dogmatu universální a progresivní analogie sestupující od příčin k účinkům.

Toto posvátné slovo se také nikdy nevyslovovalo, nýbrž pouze slabikovalo:
IOD-HE-VAU-HE.

Učenec Gaffarel nepochyboval, že therafimy Hebreů, pomocí nichž se radili o věštbách urimu a thumimu, byly obrazy čtyř zvířat kabbaly, jejichž symboly byly zahrnuty ve sfingách a cherubinech na arše. U therafimů, vhodně uvádí zajímavý výňatek z Filona - Žida, který zcela odhaluje dávný a posvátný původ našich taroků. Takto se o tom vyjadřuje Gaffarel: "Praví tedy (Filon), mluvě o skrytých dějinách ve svrchu řečené kapitole o soudcích, že Michas zhotovil ze zlata a stříbra tři sošky malých hochů a tři malá telátka, pak jednoho lva, orla, draka a jednoho holuba. A to proto, přišel-li by kdo za účelem vypátrání tajemství týkající se jeho ženy, aby se otázal holuba, týkalo-li se dítěte, aby se otázal hocha, pro bohatství orla, pro sílu a moc lva, pro plodnost cheruba nebo telete a pro délku let a dní draka."

Toto Filonovo odhalení, je pro nás velmi důležité. Nalézáme tu náš skutečný klíč ke čtveřici. Jsou zde obrazy čtyř symbolických zvířat nalézajících se v jedenadvacátém klíči tarotu. Odpor povah je vyjádřený holubem a drakem, kruh utvořený drakem nebo hadem nám představuje nám délku dnů. Tím se stává kabbalistická věštba tarotu úplnou a právě takovou, jak tušil, a přece nevystihl Eteilla.

Už v Bibli vidíme, že velekněží se radili se svým Hospodinem u zlatého stolu posvátné archy mezi cheruby nebo sfingami s tělem býka a křídly orla a že se radili pomocí therafimů, urimem, thumimem a efodem. Efod byl, jak známo, magický čtverec s dvanácti slovy, vyrytými na vzácných kamenech. Slovo therafim znamená v hebrejštině hieroglyf neboli obrazné znamení. Urim a thumim byly dva onyxy a znamenaly vrchol a dolinu, východ a západ, ano a ne a tato znamení odpovídala dvěma sloupům chrámu, jejichž jména byla Jakin a Bohas.

Chtěl-li tedy velekněz věštit, házel los therafimy neboli zlatými lamami nesoucími znamení čtyř posvátných slov, a umístil je třikrát po třech kolem efodu mezi urimem a thumimem, totiž mezi dvěma onyxy, které sloužily jako sponky k řetízkům efodu. Když v Israeli skončil velekněžský úřad, archa byla ztracena, svatyně zprofanována a chrám zničen. Tajemství efodu a therafimů, která nebyla vyryta do zlata a drahých kamenů, byla naznačena několika kabbalistickými větami, vepsanými do slonové kosti a na pergamen, nebo na postříbřenou a pozlacenou měď a konečně na jednoduché listy. Ty byly tehdejší oficiální církvi trnem v oku protože jak správně tušili, uzavíraly v sobě nebezpečný klíč k mnohým tajemstvím.

Přicházíme k tornu, abychom určili prorocký význam osmasedmdesáti tajemství, z nichž skládá se tarot. Jejich význam není, jak bychom se domnívali, fantastický. Naopak, je výsledkem pracných studií a dlouhých výzkumů, čerpaných z dobrých pramenů. Eteilla, ani Lenormandová, ani Moreau, ani Edmond nevynalezli něco nového, neboť tarot se proslavil už dávno před nimi. Vždyť už Marie Aubruguet předpovídala pomocí tarotu vítězství Denaina nad Ludvíkem XIV. Jak je to dlouho, co se tarot, tato iniciační kniha stala pouhým nástrojem věštby? Dá se dohledat kdy přesně?

Tarot je první posvátná kniha psaná lidskou rukou a proto se převážná většina spisovatelů, kteří se touto otázkou zabývali domnívá, že je ještě starší než Védy. Jak by byl tedy tarot starý? Skutečně se můžeme cítit uchváceni před takovýmto odrazem gigantské minulosti. Abychom dokázali, že nevynalézáme nic nového, předkládáme k nahlédnutí tabulku hvězd, výňatek z katalogu Surya-Siddhantova.

Sanskrtský název hvězdy

Nynější jméno hvězdy

Difference v rektascenci

Difference v deklinaci

Ošleša
Pušya
Moga
Uttorofolguni
Purfolguni
Čittra
Hošta
Šati

α v Raku
δ v Raku
α ve Lvu
β ve Lvu
δ ve Lvu
α v Panně
ψ2 v Panně
Arctur

- 23 ¾
- 23
- 22 4/5
- 20 ¼
-22 ¾
- 19 ¼
- 21
- 13 ½

- 2 ¼ j.
+ 2/3 s.
+ 1 s
+ ¼ s.
+ 3 ¾ s.
+ 1 1/5 j.
- 1 j.
- 4 2/3 s.

Z velikosti těchto differencí, můžeme usoudit, že Surya-Šiddhantovo pozorování poukazuje na dobu před 58.000 lety.

Každá láma má vždy stejný význam, ať už je vzpřímena nebo obrácena. Věštba je umění a pouze nejprostším způsobem dáváme svému umění nejnádhernější ráz. Když se dotazujeme Tarotu, nesmíme se držet jen jediného způsobu, protože by to znamenalo pohybovat se dokola v bludném kruhu. Tajemství, které může přinést světlo pravdy, není nijak separováno, nýbrž jeho vázané postavení s druhými arkany zvyšuje nebo zeslabuje jeho význam. Proroctví je pouhá četba v odlescích astrálna. Je pouhá lidová figurální obraznost, a tarot, jako zrcadlo, je nástrojem k vyvolání okamžitého vidění. Ale nepleťme si funkci, kterou přikládáme s obrazotvorností v umění prorockém.

Geomancie a kartomancie jsou jiné prostředky sloužící ke stejnému účelu. Sestavy symbolů a čísel, jež jsou zároveň náhodné a nezbytné, poskytují dostatečně věrný obraz osudových pravděpodobností, aby se v zobrazených symbolech dala rozpoznat skutečnost. Rozhodit jen tak geomantická oka nebo namátkou vytáhnout karty znamená ponížit věštbu na dětskou hru. Odpovědi tarotu dokáží překvapit nejvíc ze všech věšteb, jelikož všechny možné sestavy tohoto všeobecného kabbalistického klíče poskytují vědecké a pravdivé odpovědi. Vykládáte-li za jiné, vyvarujte se špatných pocitů a myšlenek. Ať se všechny vaše předpovědi sdružují, vážou a doplňují a ať jsou slušně vyjádřeny. Varovat, těšit a budit naděje, to je tajemství všech proslavených a znamenitých proroků.

 

Pro další text klikněte na nadpis. (další pojednání se otevírá v *.pdf)

Původní výklad TAROTU
Současný TAROT
Význam Arkan

Vyšší arkany I.- V.
Vyšší arkany VI.- XI.
Vyšší arkany XII.- XVII.
Vyšší arkany XVIII.- XXII.

Nižší arkany - HOLE
Hole II.- V.
Hole VI.- X.

Nižší arkany - POHÁRY
Poháry II.- V.
Poháry VI.- X.

Nižší arkany - MEČE
Meče II.- V.
Meče VI.- X.

Nižší arkany - DISKY
Disky II.- V.
Disky VI.- X.


Knihy
PřihlášeníPŘIHLÁŠENÍKnihy
  STAV: nepřihlášen
Knihy
 Email:  
 Heslo:  
RegistraceRegistrace
KošíkKOŠÍKKnihy
Celková cena: ..... 0,-
Knihy
Vyprázdnit košík
Víte, žeVÍTE, ŽE ...Knihy

VÝPRODEJ SKLADU - slevy 80 %
bližší informace na stránce "O nás"

KnihkupectvíNEJSLEDOVANĚJŠÍKnihkupectví
Knihkupectví
CD - Mantry I  Cesty ke světlu  - klikněte pro více informací
CD - Mantry I Cesty ke světlu
Cena .... 315,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Růženín L - XL  - klikněte pro více informací
Růženín L - XL
Cena .... 50,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Unakit XL  - klikněte pro více informací
Unakit XL
Cena .... 41,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Adulár - Měsíční kámen L - XL  - klikněte pro více informací
Adulár - Měsíční kámen L - XL
Cena .... 69,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Knihkupectví
Mandala Sunseal V - Tropický motýl Mandala Sunseal V - Tropický motýl - klikněte pro více informací
Mandala Sunseal V - Tropický motýl
Cena .... 118,- Kč 
Knihkupectví
Knihkupectví
Obchod je postaven na systému Ekonstruktér.cz

***** INFORMAČNÍ POVINNOST ke GDPR - klikněte ZDE *****
Tento web používá soubory cookies. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.* více informací *
Úhradu objednaného zboží lze provést pouze bezhotovostním převodem, na bankovní účet prodávajícího, viz. Obchodní podmínky. Na dobírku nezasíláme, hotovostní platby nepřijímáme.

Knihy